Grupiński: PiS tak się zachowuje, jakby uważał, że nigdy już nie odda władzy i nikt ich nie rozliczy

- Oni traktują to prawo w taki sposób, jakby uważali, że nigdy już władzy nie oddadzą i nikt ich z tych czynów nie rozliczy - powiedział Rafał Grupiński w ?Poranku TOK FM?. Poseł PO ocenił decyzje KPRM o wstrzymaniu publikacji orzeczenia TK z 3 grudnia.

- Wydaje się, że jesteśmy dzisiaj w takiej sytuacji - powiem żartobliwie - tak między generałem Moczarem a Kaligulą. Jeszcze trochę a pojawi nam się Incitatus [ulubiony koń cesarza Kaliguli - red.] jako bohater w Senacie, no może bardziej jako Infelis [felis - kot po łacinie - red.], bo raczej nawiązałbym do kota a nie rumaka, jako nominant Kaczyńskiego w polskim parlamencie - mówił Grupiński.

W ocenie byłego szefa klubu PO, pośpiech w wyborze, nocne nominacje dla sędziów TK, by zdążyć przed wyrokiem Trybunału, lekceważenie opozycji, to wszystko pokazuje w jaki sposób rządzący traktują prawo.

- I wydaje mi się, że oni traktują to prawo w taki sposób, jakby uważali, że nigdy już władzy nie oddadzą i nikt ich z tych czynów nie rozliczy - powiedział Grupiński w "Poranku TOK FM".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM