Kaczyński wie, co robi. "By mobilizować zwolenników, dobrze odwoływać się do podziału na białe i czarne"

- Mamy dwa obozy polityczne, których zwolennicy mówią zupełnie różnymi językami. Zwolenników PIS jest dużo. Ale mamy też wielu zwolenników obozu obrony republikańskiego systemu - mówił w TOK FM prof. Henryk Domański. Jak pokazują sondaże, liderem obozu opozycyjnego jest Nowoczesna Ryszarda Petru.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Według najnowszych sondaży - CBOS oraz IBRIS dla "Rzeczpospolitej" - Nowoczesna wyprzedza Platformę Obywatelską.

Jak ocenił w TOK FM prof. Henryk Domański, manifestacje zorganizowane w czasie weekendu, pokazały, że PiS ma naprzeciw siebie coraz mocniejszy obóz polityczny.

- W sobotę walka szła o demokrację. Wczoraj w wystąpieniach kolejnych mówców, dominowały odwołania do wspólnoty narodowej, religijności, potrzeby walki z przeciwnikami - komentował socjolog z PAN w TOK FM.

Wg prof. Domańskiego, nie powinien zaskakiwać ostry ton wystąpień nie tylko prezesa PiS, ale innych występujących polityków i zwolenników partii rządzącej. - Dobrze jest się odwoływać do podziału na białe i czarne, do dychotomii. To jest bardzo dobre z punktu widzenia mobilizowania ludzi - mówił gość "Pierwszego Śniadania w TOK-u".

DOSTĘP PREMIUM