Kijowski o języku PiS: Ciągle tylko, że ten jest złodziejem, tamten bandytą. Są ważniejsze sprawy i tym się trzeba zajmować

- PiS ma prawo zmieniać Polskę zgodnie ze sowimi planami. Jest tylko jedna podstawowa rzecz, muszą to robić w zgodzie z prawem - mówił w TOK FM Mateusz Kijowski. Lider KOD podkreślał, że wbrew temu, co mówi Jarosław Kaczyński, sympatycy komitetu nie podważają wyników październikowych wyborów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Mateusz Kijowski przyznał, że dużym zaskoczeniem jest dla niego, sposób w jaki politycy i sympatycy PiS mówią o sprawie TK i tych, którzy przeciwstawiają się sposobowi działania partii rządzącej.

- My na naszych spotkaniach rozmawiamy o wartościach, zasadach. A podczas manifestacji przed siedzibą trybunału, zwolennicy PiS jakby książkę telefoniczną czytali. Cały czas mówienie, że ten jest złodziejem, tamten bandytą. To dziwny poziom debaty. Nie mówi się o tym co ważne, tylko cały czas o ludziach. Oczywiście wszyscy ludzie mają wady, ale nie widzę powodu, żebym miał komentować życie czy dokonania Jarosława Kaczyńskiego. Są ważne sprawy i tym się trzeba zajmować - mówił Kijowski w TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM