Duda w Gdańsku: Wstyd mi za III RP. Paradowska: a mi wstyd za prezydenta

- Można mówić wielkie słowa przy okazji rocznic, a w codziennym wypełnianiu obowiązków zachowywać się inaczej - komentowała Janina Paradowska poranne wystąpienie Andrzeja Dudy w Gdańsku. Prezydent mówił, że wstyd mu za III RP.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Janina Paradowska ostro skomentowała poranne wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Gdańsku .

- Mnie poruszyło to wystąpienie. Pan prezydent znów obiecał naprawę - komentowała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

Duda mówił: Staję tu dzisiaj przed państwem, a wcześniej przyklęknąłem przed pomnikiem ofiar Grudnia '70 roku, oddając hołd, hołd w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej i całego naszego narodu. Hołd, jak przystało na prezydenta Rzeczypospolitej, który silną i sprawiedliwą Polskę ma jako swoje najważniejsze zadanie, w służbie, którą podjął się pełnić.

- No nie powiedziałabym, żeby silną i sprawiedliwą Polskę prezydent Duda ma za swoje największe zadanie. Na razie to nieprzestrzeganie konstytucji - mówiła Paradowska. - Duda zaatakował i powiedział, że wstydzi się za III RP. Ja za III RP się nie wstydzę, Natomiast wstydzę się za to, co w tej chwili robi pan prezydent z Trybunałem Konstytucyjnym czy ułaskawianiem Mariusza Kamińskiego - mówiła.

- Może by najpierw powstydził się za to, co robi. Można wielkie słowa mówić wielkie słowa przy okazji rocznic, a w codziennym wypełnianiu obowiązków zachowywać się zupełnie inaczej . Co stało się specjalnością pana prezydenta - stwierdziła publicystka.

Przeczytaj "A chciałam być aktorką..." - pierwszy biograficzny wywiad z Janiną Paradowską

DOSTĘP PREMIUM