Zybertowicz o nocnym rajdzie Macierewicza: "Państwo kierowane przez PiS działa 24 godziny na dobę"

Prof. Andrzej Zybertowicz bronił akcji MON w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO. Ludzie Macierewicza weszli w nocy do CEK i wprowadzili nowego p.o. dyrektora. Z kolei w sobotę rozpruli sejfy i szafy pancerne oraz dostali się do zaplombowanych pokoi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Dlaczego koniecznie w sobotę należało pruć szafy pancerne i sejfy, zamiast po prostu poprosić pracowników o klucze, bo byli gotowi wszystko zdać? - pytała Dominika Wielowieyska. Jej gościem w Poranku Radia TOK FM był prof. Andrzej Zybertowicz. - Nie wiem, czy urzędnicy prosili płk. Duszę o klucze - mówił Zybertowicz. - Wiem, że jego zachowanie w ostatnich tygodniach było nieodpowiedzialne - oceniał.

Ludzie z Ministerstwa Obrony Narodowej "wtargnęli" w nocy z czwartku na piątek do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu. Następnego dnia weszli tam ponownie, forsując zabezpieczenia. Odwołany dyrektor CEK NATO płk Krzysztof Dusza ocenił, że sobotnia akcja była "bezprawna i pozbawiona sensu".

- Dlaczego operacja musiała odbywać się w nocy, a nie w ciągu dnia? - zastanawiała się Wielowieyska. - W odróżnieniu od państwa Platformy,państwo kierowane przez PiS działa 24 godziny na dobę - zaznaczył socjolog.

TOK FM PREMIUM