Minister edukacji: Do końca stycznia nic o gimnazjach, bo stracimy pieniądze

- Co tydzień coś będzie się działo w polskiej edukacji - zapowiedziała w TOK FM Anna Zalewska. - Chcemy 4-letniego liceum oraz nauki czytania i pisania w zerówce - dodała. Zwróciła także uwagę na edukację w klasach 1-3. - Od tego zaczniemy dyskusję - mówiła minister edukacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Do końca stycznia o gimnazjach nie dyskutujemy - powiedziała w Poranku Radia TOK FM Anna Zalewska. Minister edukacji narodowej tłumaczyła to tym, że najpierw trzeba zakończyć kilka projektów europejskich, żeby "nie stracić pieniędzy".

- Musimy szybko odwrócić reformę 6-latków, żeby dzieci straciły jak najmniej - mówiła Zalewska. Wśród pozostałych planowanych zmian wymieniła likwidację egzaminu po szóstej klasie, powrót do 4-letnich liceów oraz naukę czytania i pisania w zerówce. - Uczelnie alarmują, że młodzi po zdaniu matury nie są gotowi, żeby studiować - tłumaczyła decyzję o liceach. -Właściwie co tydzień coś będzie się działo w polskiej edukacji - zaznaczyła, zapowiadając spotkania i pomoc grupy ekspertów.

Minister wyraziła nadzieję na bardzo dużą dyskusję o edukacji. - Dobre rozwiązania warto upowszechniać - stwierdziła. - Edukacja w klasach 1-3 jest najważniejszym elementem kształcenia młodego człowieka - podkreśliła Zalewska. - Od tego zaczniemy dyskusję.

TOK FM PREMIUM