Posłanka PO: PiS jedzie buldożerem. Chcą zawładnąć wszystkimi instytucjami życia publicznego

- Nie ma czasu, nie ma konsultacji, nie ma namysłu. Sejm pod parą po 20 godzin na dobę - mówiła Iwona Śledzińska-Katarasińska w TOK FM o tempie prac m.in. nad ustawą medialną. Posłanka PO opisywała styl działania partii rządzącej: Chcą zawładnąć wszystkimi instytucjami życia publicznego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Trzeba się do tego przyzwyczaić - mówiła Iwona Śledzińska-Katarasińska w Poranku Radia TOK FM. Posłanka PO komentowała działania rządu, m.in. nocne prace nad nowymi ustawami. - My na pewno nie byliśmy takimi rządzącymi - oceniła.

- PiS porusza się buldożerem po Sejmie - stwierdziła Śledzińska-Katarasińska. - Nie ma czasu, nie ma konsultacji, nie ma namysłu - wymieniała. Krytykowała głosowania i decyzje podejmowane w nocy. - Cały Sejm jest pod parą po 20 godzin na dobę - mówiła.

- Rząd ma przygotowany plan wszystkich ustaw, które dają mu podstawę do całkowitego zawładnięcia wszelkimi instytucjami życia publicznego - zaznaczyła. - Dopiero po opanowaniu tego być może zaczną merytoryczne działania - oceniała posłanka.

Śledzińska-Katarasińska była przewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu w Sejmie VI i VII kadencji. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącej tej komisji. - Ja nie pozwalałam sobie na to, żeby członkowie komisji do godziny 16 czy 18 nie wiedzieli, czy będzie posiedzenie tej komisji czy nie - powiedziała. - To nie są normalne warunki. Ale obserwuję działania opozycyjne i chyba nie odbiera nam to ducha. Wręcz odwrotnie - mobilizuje - powiedziała posłanka.

Luft o zmianach w mediach publicznych: Z szumnych zapowiedzi wyszła mała ustawa kadrowa. To brzmi jak żart

TOK FM PREMIUM