Sierakowski: Kaczyński to nie cynik, a fanatyk. To czas wstydu dla polskiego konserwatyzmu

- Dotąd myślałem, że jest pragmatyczny - powiedział o prezesie PiS Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny ?Krytyki Politycznej?. - Kiedyś bym stawiał, że to cynik, teraz mi się wydaje, że to jest, kurde, fanatyk - ocenił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Jeśli pójdziemy na udry z własną administracją, oznacza to dystans także administracji USA - mówił w Poranku Radia TOK FM Sławomir Sierakowski. Naczelny "Krytyki Politycznej" zauważył, że to już się zaczyna. - Amerykańska administracja nie zgodziła się na podanie możliwego terminu wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie - powiedział. - To ich pierwsza reakcja na to, co się dzieje w Polsce - stwierdził publicysta.

- To naprawdę oznacza, że nie jesteśmy sami na świecie - podkreślił Sierakowski. Czy Kaczyński będzie się z tym liczył? Sierakowski był sceptyczny. - Dotąd myślałem, że on jest dostatecznie pragmatyczny - stwierdził. - Kiedyś bym stawiał, że to cynik, teraz mi się wydaje, że to jest, kurde, fanatyk - zaznaczył publicysta.

- Znamy tę pieśń - powiedziała Aleksandra Pawlicka. - Wszyscy sa przeciwko nam, trzeba zwierać wewnątrz szeregi i mówić, że mamy rację. Nikt nie będzie nam wskazywał palcem, co mamy robić - dodała. Jej zdaniem, Kaczyński wyznaje filozofię "póki da się rządzić, to będę trzymał gardę i pokazywał się jako obrońca polskiej polskości do bólu".

- Gratuluję wszystkim konserwatystom, którzy mają w pamięci, że tradycją polskiego konserwatyzmu był zarówno legalizm, propaństwowość, jak i rzeczywiście silna Polska na świecie - zaznaczał Sierakowski. - Wszystkie te trzy rzeczy, które dziś robi Kaczyński, to czas wstydu dla polskiego konserwatyzmu - podsumował publicysta.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM