Borusewicz: Nie można bezkarnie robić takich rzeczy i PiS się o tym przekona. Znacznie wcześniej niż za 4 lata

- PiS będzie ponosił koszty swoich działań - mówił Bogdan Borusewicz w Poranku Radia TOK FM. - Możemy podkopać sobie sojusze, być izolowani w UE. To będą potężne koszty - ocenił wicemarszałek Senatu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Narasta we mnie oburzenie - wyznał Bogdan Borusewicz w Poranku Radia TOK FM. - Wydaje mi się, że nie tylko we mnie, ale w wielu Polakach. Nie można bezkarnie robić takich rzeczy i myślę, że PiS się o tym przekona - ocenił wicemarszałek Senatu. - Nie za cztery lata, ale znacznie wcześniej - prognozował.

- Ustawy wrzucono parlamentowi w ostatniej chwili - powiedział polityk PO. - Łamie się wszystkie dobre zwyczaje. Uniemożliwia się posłom i senatorom zapoznanie z materią ustaw, zastanowienie się - dodawał wicemarszałek.

- Wczoraj zakończyliśmy obrady o pierwszej czy pół do drugiej i natychmiast rozpoczęły się komisje - mówił Borusewicz. - Nie było czasu przygotować poprawek. To jest robienie z Sejmu i Senatu maszynki do głosowania - zaznaczał. - Ale PiS będzie ponosił tego koszty. Już je ponosi - podkreślił. - One są wysokie.

- Ja nie widzę tych kosztów - powiedziała Janina Paradowska. - Widzę tylko coraz większą determinację PiS, żeby przeprowadzać wszystko jeszcze szybciej - stwierdziła. - A dlaczego jeszcze szybciej, dlaczego pod osłoną nocy, dlaczego pod osłoną świąt? Żeby zminimalizować koszty społeczne i polityczne - tłumaczył Borusewicz.

Wicemarszałek Senatu ocenił, że PiS poniesie wysokie koszty i w Polsce, i za granicą. - Już zaczynamy być wytykani palcem przez UE czy USA - mówił. - Możemy podkopać sobie największe sojusze, jakie mamy. Możemy stać się izolowani w UE. To będą potężne koszty - powiedział.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM