"Znowu Putin się cieszy, że przewodnia siła narodu wskazała Niemcy jako głównego wroga"

- Dzięki współpracy z Niemcami w UE budujemy przecież swój rozwój i bezpieczeństwo - przypomina Andrzej Halicki. Wg polityka PO, jedynym powodem do wezwania niemieckiego ambasadora przez nasz MSZ, powinno być "przeproszenie go za dość mało mądre wypowiedzi niektórych polskich polityków".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Halickiemu chodzi m.in. o wpis posłanki Krystyny Pawłowicz, która nawołuje do bojkotu niemieckich produktów.

- Znów Putin się cieszy, że przewodnia siła narodu - jaką jest PiS - wskazała na Niemcy jako głównego wroga - mówił były minister administracji i cyfryzacji w "Poranku Radia TOK FM".

Dla Andrzeja Halickiego nie ma nic antypolskiego w krytycznych wypowiedziach niemieckich polityków, na temat sytuacji w Polsce.

- Nie mamy napiętych stosunków z Niemcami. Chcieliśmy wyjaśnić, czemu służyło kilka wypowiedzi niemieckich polityków na temat Polski. I wyjaśniliśmy sobie. Mam nadzieję, że nie będzie się to już zdarzało - mówił min. Witold Waszczykowski po spotkaniu z ambasadorem Rolfem Niklem.

Lis: Kto się cieszy z tego, co od dwóch miesięcy dzieje się w Polsce? To proste jak konstrukcje cepa" Kreml

TOK FM PREMIUM