"Maślaka pewnie zwolnili za to, że pracował w TOK FM". "Telewizyjna kronika kadrowa" Paradowskiej

Wg Janiny Paradowskiej, pod rządami PiS z TVP znikają dziennikarze, "którzy znają po kilka języków obcych, mają duży staż, potrafią robić materiały". - Kronika zmian zaczyna się od rozstania z Hanną Lis, co było oczywiste. Ale zwolniono też "naszego" Piotra Maślaka. Jak Boga kocham, nie mam pojęcia, za co go zwolniono - mówiła Paradowska w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Piotr Maślak pożegnał się z widzami we wtorek, w programie "Puls Polski" w TVP Info, gdzie pracował od 2011 roku.

- Bardzo porządny dziennikarz. Może zwolnili go za to, że pracował w TOK FM? Teraz powody są różne - komentowała Janina Paradowska w "Poranku Radia TOK FM".

Publicystkę "Polityki" zaintrygowały informacje "SuperExpressu", na temat nowej prowadzącej główne wydanie "Wiadomości" w Jedynce. To Marta Jeżewska z telewizji Republika.

To ona ma zastąpić Beatę Tadlę. "Jeżewska już ćwiczy przed kamerą. To żołnierka PiS - mówi nam informator z nowych władz TVP" -informuje "SE". To rzeczywiście kandydatka ma bardzo wysokie kwalifikacje. W przeciwieństwie do zwalnianych dziennikarzy, którzy znają po kilka języków obcych, mają duży staż, potrafią robić materiały - oceniła Janina Paradowska.

Po tym jak prezesem TVP został Jacek Kurski, z telewizją publiczną rozstali się m.in. Karolina Lewicka, Justyna Dobrosz-Oracz, Piotr Kraśko.

DOSTĘP PREMIUM