"TVP to pierwsza korporacja medialna, która wyrzuca na śmietnik swój największy kapitał - gwiazdy. Działanie na szkodę firmy"

- Gdyby w Polsce prokuratura działała, zajęłaby się decyzjami zarządu TVP - mówi Jacek Żakowski. Wg publicysty, nowe władze telewizji publiczne szkodzą firmie zwalniając dziennikarzy, w tym tych najbardziej popularnych. - Wiadomo, że w stacjach telewizyjnych gwiazdy są największym kapitałem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Żakowski przypomniał w "Poranku Radia TOK FM", że "korporacje medialne obwarowują ten kapitał ludzki, w który przez lata inwestują, gigantycznymi kontraktami, zakazami konkurencji".

- Myślę, że TVP to pierwsza korporacja medialna, która wyrzuca na śmietnik swój największy - kapitał ludzki, właściwie wszystkie znane nazwiska.

Według publicysty "Polityki", decyzje działających od tygodnia nowych władz telewizji publicznej, można porównać do wyrzucania na ulice pieniędzy z korporacyjnego sejfu.

Od czasu kiedy na czele TVP stanął Jacek Kurski, ze stacją pożegnali się m.in. Piotr Kraśko, Hanna Lis, Adam Feder, Justyna Dobrosz-Oracz.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

"Pana Maślaka pewnie zwolnili z TVP za to, że pracuje w TOK FM" "Telewizyjna kronika kadrowa" Janiny Paradowskiej>>

DOSTĘP PREMIUM