Sawicki: Piłeczka jest po stronie prezydenta. Powinien zaprzysiąc trzech sędziów TK

- PiS ma świadomość złamania konstytucji - mówił Marek Sawicki, wiceprzewodniczący PSL. Zdaniem gościa Poranka Radia TOK FM, rządzący chcą znaleźć wyjście z sytuacji. Sposobem ma być nakłonienie opozycji do legitymizacji ich działań. - My nie będziemy w tym uczestniczyli, nie ma takiej możliwości - podkreślił Sawicki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Tam, gdzie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego są na korzyść PiS, tam są akceptowane - mówił Marek Sawicki. - Tam, gdzie są niezgodne z ich intencją, tam mamy do czynienia z wątpliwościami i analizą - dodał były minister rolnictwa. - To jest właśnie ta sowiecka reguła - zauważył Jacek Żakowski. - Co nasze, to nasze, a co wasze, to możemy negocjować - zaznaczył.

- Piłeczka jest po stronie pana prezydenta - stwierdził Sawicki. - Powinien zaprzysiąc trzech sędziów, a prezes Rzepliński powinien włączyć ich do orzekania - powiedział przedstawiciel ludowców.

Zdaniem wiceprzewodniczącego PSL, "historia zatoczyła koło". Sawicki przypomniał, że 10 lat temu też "mieliśmy wielką awanturę na szczytach władzy". Rząd Marcinkiewicza potrzebował wiele czasu, by podpisać pakt stabilizacyjny z Samoobroną i LPR. Po kilku miesiącach pakt jednak rozpadł się. - To, co dominuje w środowisku PiS, to ciągłe wywoływanie konfliktów i zarządzanie nimi - podkreślił Sawicki.

- PiS ma świadomość złamania konstytucji i teraz szuka wyjścia - zaznaczył polityk. - Chciał włączyć opozycję w zalegitymizowanie tego, co uczynił - wyjaśnił. - My nie będziemy w tym uczestniczyli, nie ma takiej możliwości - podkreślił Sawicki.

DOSTĘP PREMIUM