"Wiem, że pan do końca nie wie, jak funkcjonuje TK" - Wielowieyska przypomina prezydentowi o konstytucji. I słowach Lecha Kaczyńskiego

- Jeśli komuś nie podoba się usytuowania TK w konstytucji, to trzeba zmienić ustawę zasadniczą. A jeśli nie ma się większości konstytucyjnej, i zmienia przepisy o TK, to mamy nieustające zagrożenie Trybunałem Stanu. Za łamanie konstytucji - to odpowiedź Dominiki Wielowieyskiej na wywiad prezydenta w tygodniku "wSieci".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Według dziennikarki "GW", czytając wypowiedzi prezydenta, na temat kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego, trzeba przypomnieć Andrzejowi Dudzie słowa jego byłego szefa.

- Powtórzę słowa Lecha Kaczyńskiego, że z werdykty TK mogą się podobać lub nie, można o nich dyskutować. Ale to dyskusja wyłącznie teoretyczna, bo werdykty trybunału są ostateczne - mówiła Dominika Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem dziennikarki, o tym że prezydent nie orientuje się w regulacjach dotyczących TK świadczy, między innymi, krytyka pod adresem prezesa trybunału prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "wSieci", przypomniał, że prezes TK milczał, kiedy PO 'zawłaszczało" trybunał.

- Panie prezydencie, otóż trybunał zajmuje stanowisko, kiedy wpłynie do TK wniosek. Wiem, że pan do końca nie wie, jak funkcjonuje trybunał. Ale gdyby się pan zapoznał z odpowiednimi przepisami, to by pan wiedział. Prof. Rzepliński i inni sędziowie orzekli, że poprawka PO jest niezgodna z konstytucją - przypominała Wielowieyska w TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM