#Dobrazmiana w mediach publicznych. Czemu Ziemiec pracuje, a Tadlę zwolniono? Wyjaśnia Piotr Semka

Piotr Semka nie ma wątpliwości, że duże zmiany w mediach publicznych były konieczne. Bo jak ocenił w TOK FM, za czasów PO-PSL dominowała ?wyłącznie opcja lewicowa i liberalna?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Piotr Semka wyjaśnił, dlaczego mimo "lewicowego i liberalnego przechyłu", nie wszyscy prowadzący flagowy program informacyjny TVP - "Wiadomości" - stracili pracę.

- Pan Ziemiec prezentował postawę stonowaną. Nie był wymachującym szablą publicystą. Był przykładem normalności, nie traktował swoich gości tak jak Beata Tadla. Znamy się, pracowałem z nią w radiu... Sposób w jaki prowadziła rozmowy, w czasie kampanii prezydenckiej, był ewidentnie stronniczy - ocenił publicysta tygodnika "Do Rzeczy".

Piotr Semka piętnował stronniczość, ale przyznał, że także on był wśród komentatorów zapraszanych do TVP, za czasów poprzedniej władzy.

Choć bywał w telewizji publicznej "niezwykle rzadko".

Od kilku tygodni trwa wielkie czyszczenie kadr w TVP - pracę straciło wielu prowadzących - m.in. wspomniana już Beata Tadla, Piotr Kraśko, Hanna Lis czy Piotr Maślak. Z pracą pożegnało się też kilka osób z drugiego planu - np. wydawca w "Panoramy".

DOSTĘP PREMIUM