Duda odda narządy na przeszczep. Najsztub żartuje: czy polskie prawo przewiduje transplantację relikwii?

Piotr Najsztub i jego goście popierają decyzję prezydenta Dudy o podpisaniu deklaracji o przekazaniu narządów do przeszczepów. Pojawia się jedna wątpliwość.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że zostanie dawcą - po śmierci jego narządy mają zostać przekazane na przeszczepy.

- Ta decyzja z jednej strony mnie ucieszyła, a z drugiej zafrapowała, bo wieszczy kłopoty - mówił Piotr Najsztub w programie satyrycznym"Prawda nas zaboli". - Rzecz chwalebna i godna rozpropagowania, ale ja natychmiast wcieliłem się w ministra zdrowia. Ileż rozporządzeń trzeba będzie zmienić! Nie mamy do tej pory w ustawie o transplantologii zapisów o przeszczepie relikwii - żartował Najsztub. Goście w studiu zastanawiali się, czy można przeszczepić uśmiech prezydenta (można) i jaki będzie status osoby, która przeszczep otrzyma.

- Takie "biorstwo" i "dawstwo" pachnie mi "dżenderami". Jak ten nieszczęsny spot z Maciejem Nowakiem - dodał jeden z gości Najsztuba, dr Sergiusz Kowalski, socjolog.

TOK FM PREMIUM