Schetyna chce dymisji Jakiego: Jestem posłem 18 lat. Nie pamiętam takiego wystąpienia. Coś sięgnęło bruku

- Nie można dopuszczać do takiego języka debaty. Uważam, że premier musi zareagować - mówił w TOK FM szef PO. Wg Grzegorza Schetyny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki powinien zapłacić stanowiskiem za obrażanie i insynuacje wobec posłów opozycji. Jaki zarzucił posłowi PO Robertowi Kropiwnickiemu, że w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Poziom tej wypowiedzi, to jakiej argumentacji używał wiceminister... Jestem posłem ponad 18 lat i nie pamiętam takiego wystąpienia. Coś sięgnęło bruku. Jestem zasmucony - mówił Schetyna w "Poranku Radia TOK FM".

Szef Platformy Obywatelskiej nie ma wątpliwości, że karą dla wiceministra Jakiego powinna być dymisja. - Nie można dopuszczać do takiego języka debaty. To rząd premier Szydło, jej nominacje i jej odpowiedzialność. Powinna go absolutnie odwołać - komentował.

Patryk Jaki trafił do MS śladem swojego partyjnego szefa - Zbigniewa Ziobry, założyciela Solidarnej Polski.

Oskarżenia pod adresem posłów opozycji padły z sejmowej mównicy podczas debaty nad ustawą o prokuraturze. Patryk Jaki odpowiadając na zarzuty posłów PO, że nowelizacja ustawy oznacza upolitycznienie prokuratury, zarzucił im hipokryzję.

- Za waszych czasów prokuratura wypuściła mafię pruszkowską na wolność. Afera Amber Gold, afera hazardowa, afera stoczniowa - tak wyglądała prokuratura za waszych czasów. To za waszych czasów zaufanie do prokuratury spadło najniżej w historii III Rzeczpospolitej. Powinniście się wstydzić! - mówił.

DOSTĘP PREMIUM