Znów będą badać katastrofę smoleńską. Żakowski najpierw: ''śmiech pusty człowieka ogarnia''. A po chwili: ''rozpacz, skóra cierpnie''

Zespół złożony z ekspertów Macierewicza znów będzie badał katastrofę smoleńską. - Nie ma w tym żadnej dobrej wiadomości - komentował Jacek Żakowski w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Chciałem zacytować, ale nie będę cytował - mówił Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. - Wczoraj pan Macierewicz powołał komisję, która ma zbadać zamach smoleński. Bardzo dużo jest o tym w gazetach, nie ma w tym żadnej dobrej wiadomości.

- Skóra cierpnie jak to się czyta: "naród czeka naprawdę", "to jest polska racja stanu" - cytował Żakowski. - Po latach badań wnikliwych, publikacji raportów i danych trzeba było wymyślić, że coś zniknęło i zostało gwałtownie ujawnione. Myślę, że będzie tak jak z podatkiem od sklepów, którego nieprzygotowanie, nieprzemyślenie, pochopność, lekkomyślność wyłazi jak słoma z butów. Jak się czyta składy tej komisji, to śmiech pusty... Rozpacz człowieka ogarnia - skonstatował Żakowski.

MON wznowiło badanie katastrofy smoleńskiej. Przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego została powołana w ekspresowym tempie podkomisja, która - jak zapowiedział minister Antoni Macierewicz - zbada "całość tragedii smoleńskiej". Jej pierwsze posiedzenie zaplanowano na początku marca. Przewodniczącym 21-osobowej podkomisji został dr inż. Wacław Berczyński. - Mogę przyrzec uczciwość, brak wstępnych hipotez i pracę tak długo, aż będziemy przekonani, że wyjaśniliśmy przyczyny tej tragedii - zadeklarował. W składzie są tzw. eksperci Macierewicza, którzy utrzymują, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu.

DOSTĘP PREMIUM