"PO krytykowała 500 zł na dziecko, teraz proponuje to samo". A Neumann jak inni politycy PO: Program 500+ to największe oszustwo wyborcze w Europie...

- Projekt PiS wyklucza 3 mln dzieci i 1,8 mln rodzin - zaznaczył Sławomir Neumann. Przewodniczący klubu PO dodawał, że "nie można doprowadzić do tego, żeby były dzieci gorsze i lepsze". Jednocześnie podkreślił, że jest możliwe wprowadzenie w życie projektu "sprawiedliwszego i efektywniejszego".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - My przez ostatnie 8 lat prowadziliśmy politykę prorodzinną w sposób kompleksowy - stwierdził na antenie TOK FM Sławomir Neumann. Przypominał, że rząd PO wydał w ubiegłym roku 39 mld zł m.in. na żłobki, przedszkola za złotówkę, urlopy roczne czy 1000 zł dla matki, która urodzi dziecko przez rok.

Jak dodawał przewodniczący klubu Platformy, Program 500+ jest "niesprawiedliwy i nieuczciwy". - Projekt wyklucza 3 mln dzieci i 1,8 mln rodzin. To oszustwo wyborcze na największą skalę w Europie - zaznaczył. - Pokazaliśmy projekt, który realizuje sprawiedliwie i bardziej efektywnie 500 zł na każde dziecko - mówił polityk. Zgodził się, że projekt jest bardzo drogi, wydatki mogą wynieść nawet 40 mld zł rocznie.

- Można go zrealizować przy wielkim pilnowaniu budżetu - stwierdził Neumann. Jego zdaniem, miałoby się to odbywać przez szukanie oszczędności, przekierowywanie niektórych środków w polityce prorodzinnej. - Te pieniądze są, nie trzeba szukać nowych - ocenił. - PiS zdecydował się na jedyny sztandarowy projekt. My mówimy: chcecie go zrobić - zróbcie go uczciwie i sprawiedliwie - zaznaczył polityk PO. - Nie można doprowadzić do tego, żeby były dzieci gorsze i lepsze - zaznaczył Neumann.

Nowa narracja Platformy ws. programu 500+ krąży wokół jednego słowa - oszustwo>>

DOSTĘP PREMIUM