"Zakaz pedałowania", "white power". Atak na siedzibę Lambdy w Warszawie

W nocy z soboty na niedzielę ktoś zaatakował siedzibę stowarzyszenia Lambda w Warszawie. Wyryto napisy "zakaz pedałowania" i "white power", spalono także plakat z nazwą stowarzyszenia. Sprawą zajmuje się policja.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak informuje stowarzyszenie Lambda to pierwszy tak silny atak. Stowarzyszenie działa na rzecz osób LGBT i ma siedzibę w centrum Warszawy przy ul. Żurawiej. W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy zaatakowali wejście do Lambdy.

Na drzwiach są widoczne próby włamania. Sprawy wyryli na drzwiach napis "zakaz pedałowania" i "white power" oraz krzyż celtycki. Spalono też plakat z nazwą organizacji.

Sprawę zgłoszono na policję. - Nie chcemy by komuś stała się krzywda, nie damy się też jednak zastraszyć żadnym ugrupowaniom. Choć utrzymujemy się głównie z darowizn i składek członkowskich planujemy w najbliższym czasie wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kolejnych ataków - napisała w komunikacie Yga Kostrzewa z Lambdy.

To nie był dobry weekend dla Warszawy - na Targówku nieznani sprawcy zamalowali mural stworzony przez dzieci. Znajdowały się na nim postaci o różnych kolorach skóry. Pojawiły się za to wulgarne napisy m.in. "Biały Targówek pie***oli uchodźców".

DOSTĘP PREMIUM