Kim: skoro Duda i rząd mogą powtarzać ewidentne kłamstwa, to ja zacznę mówić, że mam 180 cm wzrostu

Dziennikarka ?Newsweeka? nie należy do osób wysokich, ale chce - stosując metodę PiS - sprawdzić, czy i kiedy ludzie uwierzą, że mierzy 1,8 m.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - To jest to, co mnie zadziwia w logice prezydenta Dudy i wszystkich przedstawicieli rządu - opowiadają ewidentne kłamstwa pewnym siebie tonem i liczą na to, że te kłamstwa się utrwalą . Zamierzam wykonać eksperyment i będę wszystkim wmawiała, że mierzę 1,8 metra. I zastanawiam się, kiedy ludzie uwierzą. Choć tak nie jest - zapowiedziała Renata Kim. Dziennikarka "Newsweeka" nie należy do osób wysokich.

Kim komentowała zamieszanie z Trybunałem Konstytucyjnym - prezydent Andrzej Duda nie chce przyjąć ślubowania od trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. Z kolei rząd lekceważąco odnosi się do orzeczeń, zwleka z publikowaniem ich w Dzienniku Ustaw (bez tego są nieważne), deprecjonuje prezesa TK - prof. Andrzeja Rzeplińskiego i dodatkowo sugeruje, że większość sędziów jest z politycznego nadania PO, choć w 15-osobowym składzie TK 9 sędziów jest z nadania PiS.

Lis punktuje elementy propagandy PiS. "Kreuje rzeczywistość bardziej rzeczywistą niż rzeczywista rzeczywistość"

Przeczytaj też: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

TOK FM PREMIUM