Poseł Wilk mówi o zmianach w konstytucji. Oraz o zgniłym, diabolicznym i - na koniec - dobrym kompromisie

Rozdział władzy jest ważny, ale.... Poseł Jacek Wilk uważa, że pat w sprawie TK to dobry przyczynek do zmiany konstytucji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- My jesteśmy co do zasady zwolennikami nowej konstytucji - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Wilk, poseł Kukiz'15. - A ponieważ sytuacja jest jaka jest, to proponujemy pewien kompromis - stwierdził.

Kukiz'15 chce zmienić konstytucję. Ich projekt przewiduje m.in. wybór sędziów TK kwalifikowaną większością 2/3 głosów, zwiększenie składu TK z 15 do 18 członków oraz badanie zgodności z konstytucją ustawy o TK przez Sąd Najwyższy.

- To, co wy robicie, to naruszenie świętej zasady nieusuwalności sędziów - mówił Jacek Żakowski. Podkreślał, że sędziowie mogą być usunięci w trybie decyzji podejmowanej przez autorytety sędziowskie. - Na przykład jak jakiś sędzia zje małą dziewczynkę - rzucił Żakowski.

Wilk przyznał, że rozdział władz jest ważny, ale... - Jest to co jest. Albo będziemy brnąć w ten spór, albo coś zrobimy - mówił poseł o pacie w Trybunale Konstytucyjnym.

Warto przeczytać: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

DOSTĘP PREMIUM