Co Czabański uważa o "Wiadomościach"? "Proszę nie zadawać tego pytania, nie mam zdania". A po chwili: słyszę opinie, że...

"Dobra zmiana", która dotknęła "Wiadomości" - flagowy program informacyjny TVP, spotkała się z krytyką. Jej twórcom zarzuca się stronniczość i propagandę. Co o zmianach myśli Krzysztof Czabański?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKrzyszof Czabański, wiceminister kultury ds. reformy mediów, mówi w "Rzeczpospolitej", że "nie za często" ogląda telewizję publiczną. - Wolę czytać książki, a informacje coraz częściej czerpię z internetu - mówi w wywiadzie dla "Rz".

Po przejęciu władzy nad TVP przez Jacka Kurskiego z pracą pożegnała się część dziennikarzy, w tym m.in. szef "Wiadomości" Piotr Kraśko. Na stanowisku zastąpiła go Marzena Paczuska. Twarzą nowych "Wiadomości" została Danuta Holecka, zatrudniono reporterów z TV Republika i Telewizji Trwam.

W styczniu programowi spadła oglądalność o 400 tys. - Spadek widowni "Wiadomości" jest widoczny w skali roku między jednym styczniem a drugim. A nowe władze są od 8 stycznia. Czy to więc ich wina? Jeśli spadek następował, to za poprzedniego kierownictwa - stwierdził Czabański.

- Z opinii, które do mnie docierają, wynika, że "Wiadomości" po nominacji Jacka Kurskiego stały się bardziej rzeczowe i obiektywne - powiedział Czabański. To samo zdanie wygłosił niedawno sam prezes Kurski. Powtórzył, że TVP ma być bezstronną telewizją.

Ryszard Bugaj ostro : To, co wyrabiają w "Wiadomościach" jest tak prymitywne, że nie da się wytrzymać

TOK FM PREMIUM