Schetyna o Wałęsie: To zemsta, prawdziwe polskie piekło. Polacy są w stanie szukać w sobie najgorszego

- Bez Wałęsy nie żylibyśmy dziś w wolnym kraju - oceniał w TOK FM Grzegorz Schetyna. Zdaniem szefa PO, to, co teraz dzieje się w związku ze znalezieniem teczki TW "Bolka" to "najbardziej typowy z możliwych przykładów polskiego charakteru". - Bardzo smutne, będziemy długo płacić za to cenę - dodał Schetyna.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Wałęsa jest wielką postacią polskiej historii - powiedział Grzegorz Schetyna w Radiu TOK FM. - Bez niego nie żylibyśmy dzisiaj w wolnym kraju. Jestem w 100 procentach do tego przekonany - zaznaczył.

Prokurator IPN wczoraj potwierdził, że znalezione w domu gen. Czesława Kiszczaka dokumenty zawierają teczkę z podpisem "Lech Wałęsa Bolek". Mają się w niej znajdować zgoda na współpracę ze służbami, kwity za pobranie pieniędzy oraz zapisy z tajnych spotkań z funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa.

- To zemsta, prawdziwe polskie piekło - komentował Schetyna zainteresowanie tematem. - Klasyczny przykład tego, jak Polacy są w stanie szukać w sobie tego, co najgorsze - ocenił. W przekonaniu szefa PO, to "najbardziej typowy z przykładów polskiego charakteru". - To bardzo smutne, długo będziemy płacić za to cenę - dodał Schetyna.

- Wałęsa nikogo nie skrzywdził, nie złamał - zaznaczył polityk. - Jego historia jest poplątana i bardzo trudna, ale niech on sobie z nią radzi - stwierdził. - Pytają nas na Zachodzie, co się stało z Wałęsą, czy rzeczywiście nie obalił komunizmu - mówił Schetyna. - Będziemy musieli sobie poradzić z kwestią tego, jak na to odpowiedzieć - podkreślił.

DOSTĘP PREMIUM