"Żadnego komucha nie przeczołgano w Polsce tak jak Wałęsy. Nikt nie zasłużył na taki hejt "

- Zasługi Lecha Wałęsy dla Polski są absolutnie niepodważalne. Nic nie zmieni faktu, że doprowadził do zasadniczej zmiany w Polsce - mówił Bogusław Charbota w TOK FM. Szef "Rz" nie ma wątpliwości, że nikt w wolnej Polsce nie był obiektem tak zaciekłych ataków, jak Wałęsa. - A gen. Jaruzelski był gloryfikowany, połowa Polaków uważała, że ochronił kraj przed inwazją radziecką.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Wczoraj dostałem sms od kolegi, myślę, że to jedna z najbardziej prawdziwych interpretacji tej historii: Nikogo nie przeczołgano w Polsce - żadnego komucha - tak jak Lecha Wałęsę. To prawda. Właściwie nikt z realnych sprawców tragedii, jaką był stan wojenny i wcześniej komunizmu, nie został przeczołgany jak Wałęsę, nie zasłużył na taki hejt - ocenił Bogusław Charbota w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", nawet jeśli zawartość teczek, znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka, okaże się prawdziwa, to nie odbierze to Lechowi Wałęsie miejsca w historii Polski.

- Czekam na opinię grafologów. Pamiętam nagonkę na Wałęsę w latach 80., pamiętam te podrabiane rozmowy z bratem... Na pewno fabrykowano dowody przeciwko Wałęsie. I może się okazać, że przynajmniej część tych dokumentów w IPN sfabrykowano.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM