Ojciec niepodzielnie rządzi krajem - córka najlepszą uczennicą. Takie rzeczy tylko w Czeczenii

Chadiżat Kadyrow reprezentować będzie Czeczenię w finale rosyjskiego konkursu ?Uczeń Roku?. Zwyciężczyni eliminacji zakończonych w republice, to córka... Ramzana Kadyrowa, przywódcy republiki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Kadyrow w oryginalny sposób poinformował o sukcesie córki. Na Instagramie nie napisał, że regionalne eliminacje konkursu wygrała jego córka. Zwyciężczynię przedstawił jako "wnuczkę Achmata Kadyrowa". I załączył film z konkursu, z laureatką w roli głównej.

Finał konkursu odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Uljanowsku.

Ramzan Kadyrow niepodzielnie rządzi Czeczenią od śmierci swojego ojca. Achmat Kadyrow zginął w zamachu 9 maja 2004 roku, do którego doszło na stadionie w stolicy kraju Groznym. Do przeprowadzenia zamachu przyznał się słynny czeczeński komendant Szamil Basajew.

Ramzan jest jednym z najwierniejszych sojuszników Władimira Putina. Według rosyjskiego opozycjonisty Ilji Jaszyna, to właśnie przywódca Czeczenii stoi za zabiciem Borysa Niemcowa, który został zastrzelony 27 lutego ubiegłego roku w samym centrum Moskwy.

Kadyrow nie kryje, co myśli o przeciwnikach prezydenta Rosji Władimira Putina. Na początku lutego opublikował na Instagramie nagranie, na którym widać jednego z liderów opozycji, byłego premiera Rosji Michaiła Kasjanowa, na którego naprowadzony jest celownik snajperskiego karabinu.

Publikacja wywołała oburzenie nie tylko rosyjskich opozycjonistów. Ambasador Unii Europejskiej w Rosji Vygaudas Uszackas przyznał, że "zaszokowały" go groźby pod adresem Kasjanowa.

TOK FM PREMIUM