"Chryja z teczkami, którą się teraz urządza, wzmocni legendę Wałęsy"

- Jeśli samemu Lechowi Wałęsie nie udało się obalić własnego pomnika, to tym bardziej nie uda się to Jarosławowi Kaczyńskiemu - uważa Tomasz Lis. 48 proc. pytanych uważa, że symbolem "S" jest Lech Wałęsa. Na drugim miejscu w sondaży publikowanym przez "SE" jest Anna Walentynowicz (15 proc.).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas 11 proc. uczestników badania, przygotowanego dla "SuperExpressu", wskazało na Jacka Kuronia, jako symbol Solidarności, a 5 proc. na Lecha Kaczyńskiego.

- Uważam, że paradoksalnie cała ta chryja, którą się teraz urządza, wzmocni legendę Lecha Wałęsy. Jeśli samemu Lechowi Wałęsie nie udało się obalić własnego pomnika, to tym bardziej nie uda się to Jarosławowi Kaczyńskiemu - komentował Tomasz Lis w "Poranku Radia TOK FM".

IPN ujawnił część dokumentów, które znaleziono w domu gen. Kiszczaka. Tylko te związane z TW Bolkiem. Instytut Pamięci Narodowej zrobił to, mimo tego, że nie wykonano jeszcze analizy grafologicznej. Nie wiadomo, czy podpis "Lech Wałęsa", który widnieje na dokumentach jest prawdziwy.

"To Lech Kaczyński jest symbolem "Solidarności". Nigdy nie zdradził ideałów z wiazku" - przekonuje wiceminister Sellin>>>

Warto przeczytać: "Wódz", polityczny portret Lecha Wałęsy >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM