"Waszczykowski stawia Jaglanda w roli uczniaka przyłapanego na ściąganiu. Miej proporcje, mocium panie"

Bogusław Chrabota w Poranku Radia TOK FM odniósł się do listu szefa polskiego MSZ do sekretarza Rady Europy. - Jak się wstało z kolan z dumnie podniesioną głową, to się traci - zauważyła Janina Paradowska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMinister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski skierował wczoraj list do sekretarza Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda. Jest on reakcją na upublicznienie w mediach projektu opinii Komisji Weneckiej na temat zmian ustawowych dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

Bogusław Chrabota w Poranku Radia TOK FM przytaczał fragmenty listu. "To uchybienie przyjętej procedurze i oczekiwanym standardom", pisał w nim Waszczykowski. Pojawiają się też sformułowania, takie jak "istotnie wpływa na zaufanie" czy "niepokoi, że dziennikarze otrzymali projekt zapewne jeszcze przed przedstawicielami rządu".

- Mam wrażenie, że Waszczykowski stawia Jaglanda w roli uczniaka przyłapanego na ściąganiu podczas klasówki - powiedział Chrabota. - Miej proporcje, mocium panie, do kogo i jak się zwracasz - napominał szefa MSZ.

- Jak się wstało z kolan z dumnie podniesioną głową, to się traci - dodała Janina Paradowska.

TOK FM PREMIUM