Żakowski: Ziobro od dziś jest królem. Cała nasza prywatność w rękach pana Zbyszka

Jacek Żakowski o ponownym połączeniu stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. - Panie Zbyszku, wielkie chwile przed panem i początek gromadzenia się materiałów na wielki proces patrząc na pana inklinacje, temperament i historię - mówił publicysta w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Wielki dzień Zbigniewa Ziobry. Od dziś jest królem, rządzi Ziobro jak chce - we wszystkim - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Minister sprawiedliwości od dziś jest jednocześnie prokuratorem generalnym. - Prokuratura sklejona z ministerstwem sprawiedliwości rządzi światem - skomentował Żakowski.

Podkreślał, że nie chodzi o samą fuzję. - Chodzi o to, co jest zapisane w ustawie. Kompetencje będą nieporównanie większe niż jego poprzednika, Andrzeja Seremeta. Ziobro będzie mógł publikować materiały ze śledztwa, jak mu się będzie podobało. Jeżeli cokolwiek w ręce jakiegokolwiek organu się dostanie, to możliwe, że ukaże się następnego dnia w TVP Info czy na pierwszej stronie "Super Expressu" - stwierdził Żakowski.

 

- Budzimy się w innym kraju, w którym nasza prywatność i nasza sytuacja jest w rękach pana Zbyszka. Panie Zbyszku, wielkie chwile przed panem i początek gromadzenia się materiałów na pana wielki proces patrząc na pana inklinacje, temperament i historię . Każda władza kiedyś się kończy. Mówię to bez satysfakcji - stwierdził Żakowski.

Minister Ziobro ma wielką władzę. Czy powinniśmy się bać jego ingerencji w śledztwa prokuratorów

TOK FM PREMIUM