Patryk Jaki mówi o posiedzeniu TK, jako "spotkaniu sędziów przy espresso". "Przykre. On, politolog, jest w resorcie tylko od propagandy"

- Jeśli nie ma się argumentów prawnych, to minister Ziobro wysyła do mediów wiceministra Jakiego, politologa, który w ministerstwie jest tylko od propagandy - komentował w Poranku Radia TOK FM Borys Budka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Wiceminister sprawiedliwości mówi, że to, co usłyszymy dziś o 13, to nie wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. nowelizacji PiS, tylko spotkanie sędziów, na którym mogliby zamówić espresso i ciasteczka - cytował w Poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko słowa wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

- Przykre, że osoba, która pełni funkcję kierowniczą w ministerstwie potrafi tylko w ten sposób skomentować posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego - mówił Borys Budka, były minister sprawiedliwości. - Jeśli nie ma się argumentów prawnych, to minister Ziobro wysyła do mediów wiceministra Jakiego, politologa, który w ministerstwie jest tylko od propagandy - ocenił Budka w TOK FM. Przepraszałem wczoraj w TK, że musimy oglądać ten żenujący spektakl - kontynuował Budka.

Dziś o godz. 13 Trybunał ma orzec, czy nowelizacja ustawy o TK przyjęta przez PiS w ekspresowym tempie jest konstytucyjna. Rząd lekceważy to posiedzenie, premier Szydło zapowiedziała już, że "decyzja TK ws. nowelizacji ustawy o Trybunale nie będzie orzeczeniem w myśl obowiązującego prawa". - Nie mogę łamać konstytucji i takiego dokumentu publikować - stwierdziła.

Bez publikacji w Dzienniku Ustaw, orzeczenie nie będzie obowiązywać.

DOSTĘP PREMIUM