"Posady w LOT i KGHM dla prawnika min. Jackiewicza. Być może władze PiS nad tym się poważnie zastanowią"

Wg Janiny Paradowskiej, sprawa nominacji dla Dominika Hunka powinna mieć swój ciąg dalszy. Adwokat obecnego ministra skarbu dostał pracę w radach nadzorczych dwóch państwowych firm. - Sprawa ma nieprzyjemny aspekt, bo ten prawnik ratował ministra w sprawie, która miała bardzo tragiczny finał. W 2006r. w wyniku szarpaniny z Jackiewiczem zginął mężczyzna - przypomniała Paradowska w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak przypominała publicystka, Dawid Jackiewicz tłumaczył, że bronił swojej rodziny, która miała być zaatakowana przez pijanego mężczyznę.

- Prokuratura umorzyła sprawę. Ale jak przypomina "Super Express", "przez następne lata lokalna prasa przypominała politykowi o tragedii". "Oddział "Gazety Wyborczej" we Wrocławiu, akcentował, że sprawa śmierci nigdy nie została do końca wyjaśniona i powinien zająć się nią sąd. Takie stwierdzenia nie podobały się Jackiewiczowi i sprawa trafiła do sądu. A tam obecnego ministra reprezentował Dominik Hunek" - cytowała Paradowska.

Wg gospodyni "Poranka Radia TOK FM", nominacja dla prawnika powinna mieć swój dalszy ciąg. - Być może władze PiS nad tym się poważnie zastanowią.

TOK FM PREMIUM