Wdowa po Błasiku ws. transferu szefa z TVN do TVP. "Jestem zszokowana. Dziwię się Kurskiemu"

Kuba Sufin, b. redaktor naczelny Agencji TVN i szef portalu TVN24.pl został dyrektorem Ośrodka Mediów Interaktywnych w Telewizji Polskiej. Ten temat pojawia się niespodziewanie w obszernym wywiadzie "Gazety Polskiej" z Ewą Błasik, wdową po gen. Andrzeju Błasiku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasEwa Błasik żali się "Gazecie Polskiej", że media podające informacje dot. ostatniego lotu do Smoleńska szkalują imię jej męża. - Kłamstwa na temat mojego męża to już przeszłość, w której grzebać będą jedynie ludzie nieuczciwi. Teraz czas naprawdę o największej polskiej tragedii ostatnich dziesięcioleci - stwierdza jednak w wywiadzie.

Jako bohater negatywny występuje nielubiana przez prawicę telewizja TVN24, podobnie jak inne media, opisująca kłótnię gen. Błasika z kpt. Protasiukiem przed odlotem do Smoleńska.

Grzegorz Wierzchołowski przeprowadzający wywiad zwraca uwagę, że z tej telewizji doszło właśnie do dużego transferu. Sufin, wcześniej jeden z szefów w TVN, dostał właśnie ważną posadę w telewizji publicznej. - Nie wiedziałam o tym. I przyznam, że jestem zszokowana, gdyż doskonale pamiętam, co się działo po ujawnieniu tych rzekomych faktów - mówi Błasik. - Robiono z Andrzeja potwora, który znęcał się nad pilotami i ich terroryzował - dodaje.

Błasik mówi, że dziwi się Jackowi Kurskiemu. Mam nadzieję, że zatrudnienie kogoś takiego jak redaktor Sufin w TVP wynikało z nieuwagi, a nie z celowego działania. Zwłaszcza, że obecny prezes TVP bronił mojego męża przed oszczerstwami i obiecywał, że będzie chronić jego dobre imię - mówi Błasik. Z tweeta, który zamieścił Jacek Kurski wynika jednak, że stosunki między nim a Ewą Błasik układają się dobrze.

Cały wywiad w środowej "GP" . Jacek Kurski jest nowym szefem TVP. Od kilkunastu tygodni trwa ''dobra zmiana'' - zwolniono wielu znanych dziennikarzy, zatrudniono za to osoby wcześniej związane z prawicowymi mediami - zwłaszcza TV Republika. Wśród wielu reporterów są absolwenci szkoły medialnej Tadeusza Rydzyka.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM