Lis: Kaczyński nie uprawia polityki, a psychodramę. Jego świat guzik obchodzi

Publicyści ostro komentowali wydźwięk obszernego wywiadu z prezesem PiS, który opublikowała dzisiejsza ?Rzeczpospolita?. - W psychopolityce Kaczyńskiego jest element straceńczy. Jego świat guzik obchodzi - komentował Tomasz Lis w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJarosław Kaczyński w "Rzeczpospolitej" mówi m.in. o bieżącej polityce, Komisji Weneckiej czy tym, że 80 proc. najbogatszych współpracowało z SB .

- To jest taka polityka prowadzona z Nowogrodzkiej (tam mieści się główna siedziba PiS - red.) z takim horyzontem, niestety - ocenił w TOK FM prof. Wiesław Władyka. - Orban to zręczny gracz, jeździ do tej Brukseli, obiecuje, kombinuje. Jak pamiętamy Jarosława Kaczyńskiego z ostatnich dziesięciu lat to on dość autystycznie patrzy na świat i z pozycji Nowogrodzkiej gra w szachy z Waszyngtonem, z Brukselą, z Putinem, z Merkel. Wypowiada zdania, które są katastrofą. To niepojęte - komentował najnowszy wywiad Jarosława Kaczyńskiego, który publikuje "Rzeczpospolita".

- Kaczyński nie uprawia polityki. Politykę uprawia Orban. Kaczyński uprawia psychodramę, psychopolitykę - ocenił Tomasz Lis. Jego zdaniem jest w tym "element straceńczy". - Kasę na partię ma, nikt nie fiknie w partii. W Pałacu Prezydenckim już poustawiane, pani Szydło pogroził paluszkiem, wsiądzie sobie do limuzyny, ochroniarze zawiozą go do dziupli na Żoliborzu, a świat guzik go obchodzi - wyliczał Lis.

O przywódcy PiS-u przeczytasz też w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

DOSTĘP PREMIUM