Głodowe emerytury kobiet. Żakowski: nie chce mi się tego komentować. ''Populacja emerytów się zmniejszy przez zagłodzenie''

- Emerytury niższe o 40 proc. to emerytury, które bardzo szybko będą prowadziły do zmniejszenia populacji emerytów przez zagłodzenie, nieleczenie oraz wyrzucenie ich na bruk - westchnął Żakowski po przeczytaniu analizy ZUS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Gazeta Wyborcza" pisze dziś o analizie ZUS ws. świadczeń, jakie dostaną kobiety, jeśli obniżony będzie wiek emerytalny (dziś to 67 lat dla wszystkich. PiS chce przywrócenia 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn). - Kobietom grozi nędza . Polki kończące pracę w najbliższych latach dostaną o kilkanaście proc. niższe emerytury, a obecne 40-latki nawet o 40 proc. niższe - czytał w TOK FM Jacek Żakowski. - Nie chce mi się tego specjalnie komentować. Ale wyobrażam sobie, że emerytury niższe o 40 proc. to emerytury, które bardzo szybko będą prowadziły do zmniejszenia populacji emerytów przez zagłodzenie, nieleczenie oraz wyrzucenie ich na bruk - westchnął publicysta.

- Nie chcę dzisiejszym 40-latkom mówić, że mają myśleć dziś o emeryturze - bo to nieelegancko - ale jak się nie myśli o emeryturze, to skutki są złe - stwierdził Żakowski.

DOSTĘP PREMIUM