Sienkiewicz o wypadku Dudy: Dramatyczna niekompetencja [POSŁUCHAJ]

BOR winę na wypadek Dudy zrzucił na procedury poprzedniej ekipy. Najnowsze ustalenia ?Rzeczpospolitej? rzucają nowe światło na wypadek auta prezydenta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWg ustaleń "Rzeczpospolitej" do wypadku auta prezydenta Dudy doszło na skutek poważnych zaniedbań Biura Ochrony Rządu.

- Nie wiem, czy te doniesienia są prawdziwe. Ale to robi wrażenie. To nie jest kwestia procedur, tylko dramatycznej niekompetencji - ocenił w TOK FM Bartłomiej Sienkiewcz, b.szef MSW. Gazeta pisze m.in., że ciężką limuzyną Dudy usiłowano wjechać na kamienną ścieżkę na Śnieżce. - Ja wiem jak to jest z osobami ochranianymi, one wymagają czasami rzeczy niemożliwych na teraz, na już. To jest nieustające życie pod presją. Współczuję funkcjonariuszom, którzy w tej chwili muszą sobie z tą presją radzić. To zawsze jest trudne - komentował. Podkreślał, że o wszystkim decyduje dowódca, nie osoba ochraniana.

Tydzień temu, świeżo po wypadku, BOR twierdził, że doszło do niego z powodu złych procedur wypracowanych przez poprzednią ekipę. - To ogólnopisowski format. Im bardziej nam nie wychodzi, tym głośniej krzyczymy: poprzednicy winni - mówił gość Mikołaja Lizuta w "A teraz na poważnie".

DOSTĘP PREMIUM