Starcie Wielowieyskiej z Sellinem. O "dobrą zmianę" w telewizji, której twarzą jest Dorota Kania

- Do TVP wróciły większe ambicje realizowania programów misyjnych. W dziedzinie informacji i publicystyki wróciła powaga - wyliczał w TOK FM wiceminister Jarosław Sellin. Polityk PiS nie widzi problemu w tym, że do komentowania afery Amber Gold TVP Info zaprosiło Dorotę Kanię skazaną, nieprawomocnym wyrokiem, za wyłudzenie 270 tys. zł. - To wybitna publicystka - ocenił Sellin.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wg wiceministra kultury, najlepiej o kompetencjach Kani świadczą przyznawane jej "nagrody dziennikarskie".

- To nagroda od SDP Krzysztofa Skowrońskiego, a to organizacja związana z PiS. W sprawozdaniu finansowym PiS była informacja o finansowaniu Krzysztofa Skowrońskiego. Pytam, czy to dobre standardy, że w telewizji publicznej aferę komentuje osoba skazana nieprawomocnym wyrokiem - ripostowała Dominika Wielowieyska.

Dorota Kania została skazana na trzy lata w zawieszeniu, za wyłudzenie 270 tys. zł od rodziny Marka Dochnala i powoływanie się na wpływy w rządzie PiS. Wyrok jest nieprawomocny. Dorota Kania złożyła apelację.

QUIZ: Podstawowe fakty o Trybunale Konstytucyjnym, które każdy obywatel powinien znać.

 

Kto może zmienić orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego? Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM