"Tylko 20 proc. posłów PiS gotowych poprzeć całkowity zakaz aborcji. Kaczyński nie chce ruszać tej sprawy"

- To zabawne, jak politycy PiS lawirują, szukają sposobu, by Sejm nie zajmował się sprawą zakazu aborcji - oceniła w TOK FM Renata Grochal. Wg dziennikarki "GW", środowiska pro life trudno będzie zniechęcić pomysłu zaostrzenia prawa. Jarosław Sellin opowiada się, za zniesieniem przepisów dopuszczających aborcję w przypadku ciężkich wad płodu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Rozmawiałem z Marcinem Dzierżanowskim, który jest jednym z inicjatorów zaostrzeniu przepisów. Zwolennicy całkowitego zakazu aborcji uważają, że tylko w tym Sejmie jest szansa na zmianę przepisów - mówiła Renata Grochal.

Zdaniem dziennikarki, wśród posłów PiS tylko około 1/5 jest gotowych do poparcia całkowitego zakazu aborcji. Prezes Kaczyński jest w grupie, która nie chce "ruszać" tego problemu.

Zmian chce np. Jarosław Sellin. Wiceminister kultury deklarował w TOK FM, że jest zwolennikiem skreślenia z ustawy przepisów dopuszczających możliwość aborcji, w wypadku ciężkich wad płodu. - Jestem za jak najdalej idącą ochroną życia. I równolegle, trzeba pracować nad zmianą świadomości społecznej. Trzeba tłumaczyć, czym jest aborcja.

Przypomnijmy, projekt zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych jest w Sejmie do ubiegłego tygodnia.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM