"Walkę z terroryzmem trzeba prowadzić na wszystkich frontach. Ale tak, by nie wyrzucić z Europy rządów prawa"

- Glosy typu: "wyrzucić obcych z Europy", to woda na młyn terrorystów - ostrzega Józef Pinior. Wg legendarnego działacza "S", słabością UE jest m.in. brak wspólnych - ponadnarodowych - sił antyterrorystycznych. W zamachach w Brukseli zginęło ponad 30 osób, około 250 zostało rannych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - W tej chwili siły demagogiczne, ksenofobiczna prawica wykorzystują, te straszliwe ataki, na rzecz zamknięcia. A to tak naprawdę woda na młyn terrorystów. Bo mają wtedy dowód, że w Europie mogą być tylko przegranymi, pariasami - mówił Józef Pinior w "Poranku Radia TOK FM".

Były europoseł PO nie ma żadnych wątpliwości, że walka z terroryzmem powinna być dla UE priorytetem. Ale nie można stracić z pola widzenia wartości, które leżały u podstaw cywilizacji europejskiej.

- Musimy zrobić wszystko, żeby skutecznie walcząc z terroryzmem, nie wyrzucić z Europy rządów prawa, gwarancji praw obywatelskich, praw człowieka. Tego wszystkiego, co nas różni od terrorystów i fundamentalistów. To nie jest tak, że musimy sobie radzić łamiąc zasady, które zbudowały naszą cywilizację - uważa Pionior.

RELACJA REPORTERA TOK FM Z BRUKSELI: To jest wyjątkowo cichy i spokojny poranek>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM