Episkopat chce zaostrzenia prawa aborcyjnego. "Jest sfrustrowany funkcjonowaniem demokracji"

- W gronie Episkopatu da się odczuć pewną frustrację, zniechęcenie, zawód dotyczący funkcjonowania demokracji i wolności - powiedział w Poranku Radia TOK FM dominikanin o. Paweł Gużyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Powinniśmy być bardzo ostrożni, jeżeli chodzi o implementowanie w prawie świeckim prawa objawionego - mówił ojciec Paweł Gużyński. Dominikanin był gościem Jacka Żakowskiego, rozmowa dotyczyła listu prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Hierarchowie w opublikowanym wczoraj liście opowiadają się za zaostrzeniem prawa aborcyjnego. "W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie" - czytamy.

- W gronie Episkopatu da się odczuć pewną frustrację, zniechęcenie, zawód dotyczący funkcjonowania demokracji, wolności - stwierdził Gużyński. - Podstawowy problem to nieufność w stosunku do wolności. Jeśli zostawimy jakąś przestrzeń indywidualnemu rozstrzygnięciu sumienia ludzkiego, to jest to zbyt niebezpieczne - mówił dominikanin o motywach decyzji biskupów.

TOK FM PREMIUM