Nagroda Radia TOK FM dla Adama Bodnara i KOP za akcję "Nasz Rzecznik"!

Nagroda radia TOK FM im. Anny Laszuk za 2015 rok trafiła w ręce Adama Bodnara. Kapituła uznała, że to on i KOP organizując akcję "Nasz Rzecznik" mieli największy wpływ na rzeczywistość. W ścisłym finale znaleźli się również Jerzy Owsiak oraz dr Marek Bachański i Dorota Gudaniec.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasOd sześciu lat Radio TOK FM przyznaje swoją nagrodę osobie, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w minionym roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub zmieniły polską rzeczywistość.

Za działalność w 2015 roku do Nagrody Radia TOK FM nominowani zostali:

- Jerzy Owsiak - za zbudowanie pozytywnego, optymistycznego ruchu.

- dr Marek Bachański i Dorota Gudaniec - za upór, cierpliwość i nieustanną walkę na rzecz legalizacji medycznej marihuany

- Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych - za akcję "Nasz rzecznik" i umiejętność pracy ponad podziałami, wypromowanie osoby, która od lat walczy na rzecz słabszych i doprowadzenie do wyboru pierwszego RPO, którego kandydatura nie była wysunięta przez polityków.

Zobacz wideo

Laudację wygłosił Józef Pinior: Prawa człowieka są fundamentem polityki demokratycznej. Adam Bodnar w swojej działalności jako wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka wykazał się odwagą, niezależnością i konsekwencją w obronie praw człowieka w dzisiejszej Polsce. Koalicja Organizacji Pozarządowych pokazała, jak ważne jest społeczeństwo obywatelskie we współczesnej demokracji. Koalicja Organizacji Pozarządowych, która wysunęła Adama Bodnara na rzecznika praw obywatelskich wykazała nowe możliwości polityki demokratycznej.

Gala odbyła się w Muzeum Żydów Polski POLIN w Warszawie.

Patronką wyróżnienia jest Anna Laszuk, dziennikarka Radia TOK FM. Redakcja upamiętnia w ten sposób przedwcześnie zmarłą koleżankę oraz jej odwagę w przełamywaniu stereotypów, zaangażowanie, pasję, z jaką podejmowała walkę o prawa człowieka, szczególnie prawa kobiet i mniejszości.

Więcej informacji na temat na stronie: nagroda.tokfm.pl i www.tokfm.pl oraz na Twitterze @Radio_TOK_FM pod hashtagiem #nagrodaTOKFM.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM