Grupiński: Ziobro próbuje fałszować rzeczywistość. Arogancko wprowadza opinię publiczną w błąd

Rafał Grupiński krytykuje ostatnie pismo ministra Ziobro do sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - Zalewa nas potokiem słów, w których się odwraca sensy słownikowe i logiczne. Absolutnie arogancko wprowadza opinię publiczną w błąd - mówił polityk PO w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZbigniew Ziobro wczoraj w liście wysłał sędziom "instrukcję działania TK" i ostrzegał sędziów "przed łamaniem prawa" Janina Paradowska pytała swojego gościa - Rafała Grupińskiego - czy to samowola delfina PiS. - To sposób działania, w którym Zbigniew Ziobro próbuje pokazać, jak dużą władzę ma i że nie zawaha się z niej skorzystać - ocenił polityk w TOK FM.

- Lata 2005-2007 nie nauczyły go niczego. Jest człowiekiem zadufanym w sobie i swojej władzy, coraz mniej będzie liczył się z Kaczyńskim. Zalewa nas potokiem słów, w których się odwraca sensy słownikowe i logiczne. Absolutnie arogancko wprowadza opinię publiczną w błąd - mówił polityk PO w rozmowie z Janiną Paradowską. - Wszystkie gremia prawnicze mówią o tym, że łamana jest konstytucja, a Zbigniew Ziobro pisze, że on - biedaczek - nie nigdy nie złamie konstytucji. Próbuje fałszować rzeczywistość - stwierdził Grupiński.

TOK FM PREMIUM