Kidawa-Błońska: PO ma swój dorobek, jesteśmy partią okrzepłą. Razem to ciekawostka

- Do tego, że jest PO i że mówimy o wolności wszyscy się przyzwyczaili przez wiele lat - mówiła w TOK FM Małgorzata Kidawa-Błońska. - Partia Razem jest nową partią. Nie ma lewicy w naszym kraju, to jest zaczyn - zaznaczyła polityk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Postulaty Partii Razem są w mediach omawiane częściej niż postulaty PO - zauważył Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM. - Do tego, że jest PO i że mówimy o wolności wszyscy się przyzwyczaili przez wiele lat - ripostowała Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu. - Partia Razem jest nową partią. Nie ma lewicy w naszym kraju, to jest zaczyn - dodała. Zaznaczyła jednak, że Razem to "ciekawostka, a my mamy swój dorobek, swoje lata". - Jesteśmy partią okrzepłą, musimy myśleć w szerszej i dłuższej perspektywie - dodała Kidawa-Błońska.

- Może diagnoza Razem jest czytelniejsza, że brakuje nam współdziałania, tego, co społeczne - zastanawiał się prowadzący audycję. - Wszystkie analizy socjologiczne, że w Polsce nie wytworzył się gen współpracy, nie ma poczucia wspólnoty - powiedziała polityk. - Podział, o którym mówimy, jest bardzo silny. Mało czasu poświęcamy na to, żeby dzieci uczyły się pracy zespołowej - dodała.

- Na co postawicie, na gospodarkę czy sprawy światopoglądowe? - pytał Wróbel. -Potrzebna jest dobrze rozwijająca się gospodarka, infrastruktura, ale potrzebna jest sfera ducha. To, co dotyczy poczucia wolności, rozwoju intelektualnego, kulturalnego - odpowiedziała Kidawa-Błońska. - Polacy żyją trochę lepiej. ale chcą mieć poczucie, że jakość ich życia, a nie całego państwa, jest coraz lepsza - podkreśliła.

TOK FM PREMIUM