Rotfeld: W Europie polski Sejm to symbol kłótliwości i pieniactwa

- Głównym problemem jest to, co dzieje się w kraju - powiedział Adam Rotfeld w Poranku Radia TOK FM. - Na zewnątrz jest to postrzegane jako przejaw, który utrwalił się w pewnym stereotypie polskiego Sejmu, funkcjonującym od ponad 250 lat - dodał polityk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Polityka zagraniczna Polski powinna ustalić priorytety, które umacniałyby nasze bezpieczeństwo - zaznaczył Adam Rotfeld w Poranku Radia TOK FM. Były minister spraw zagranicznych stwierdził, że "żyjemy wyłącznie sprawami wewnętrznymi, polityka zagraniczna stała się dla nas czymś nieznaczącym, nieistniejącym".

- Głównym problemem jest to, co dzieje się w kraju - powiedział Rotfeld. - Na zewnątrz jest to postrzegane jako przejaw, który utrwalił się w pewnym stereotypie - dodał. Jego zdaniem, od ponad 250 lat w Europie funkcjonuje stereotyp polskiego Sejmu jako symbolu "kłótliwości i pieniactwa".

- Kiedy byłem w Szwecji, na łamach głównego dziennika pojawił się napis "polski Riksdag" - opowiadał polityk. - Myślałem, że coś stało się w Polsce, a okazuje się, że to była krytyka szwedzkiego Riksdagu, który zachowywał się w taki sposób... - ciągnął. - Jak przywykliśmy, jak zachowywały się polskie sejmy - wtrąciła Janina Paradowska.

TOK FM PREMIUM