Mateusz Morawiecki delfinem Kaczyńskiego? Wołek: Kukiz go zakapował

- Kukiz powiedział, że Morawiecki dybie na posadę Jarosława Kaczyńskiego, chce przejąć PiS - zaznaczył Tomasz Wołek w TOK FM. Dodał jednak, że ?doradcy Kaczyńskiego pewnie pokazują, że oto zdrada czai się w przedpokoju?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Gdzie dziś jesteśmy na drodze pisowskiej rewolucji? - pytał z Gdańska swoich gości w Warszawie Jacek Żakowski. - To, co wczoraj działo się w Sejmie jest drobnym przyczynkiem do polskiego dramatu - ocenił gospodarz Poranka Radia TOK FM.

- Wczorajszy dzień był ważny, pokazał rysy, pęknięcia, które nie były wcześniej tak wyraźne - powiedział Tomasz Wołek. Skomentował słowa Pawła Kukiza, które padły w programie Moniki Olejnik. - On, używając języka kolokwialnego, zakapował Mateusza Morawieckiego, że to jest człowiek, który dybie na posadę Jarosława Kaczyńskiego. Kukiz całkowicie wprost powiedział, że on chce przejąć PiS - stwierdził.

"Kaczyński jak trener Klopp z Liverpoolu"

- Krążyły słuchy, że Morawiecki jest szykowany na delfina - dodał Wołek. - Ale myślę, że nad uchem Kaczyńskiego pochylają się różni doradcy i pokazują, że oto zdrada czai się w przedpokoju - powiedział publicysta. - Nie było żadnych rewelacji - zaprotestował Tomasz Lis. - Parę tygodni temu Morawiecki senior jasno powiedział "przyszłym liderem PiS będzie mój syn" - podkreślił.

Żakowski zauważył, że na czerwcowym zjeździe PiS ma być wybranych dwóch nowych wiceprezesów, w tym Morawiecki. - To jest zasłona dymna. To jakby powiedzieć, że zastępcą trenera Kloppa w Liverpoolu jest ktoś tam. Może być sobie ze 100 zastępców, rządzi Klopp - skwitował Lis.

DOSTĘP PREMIUM