Wielowieyska pyta o "dobrą zmianę" w państwowych spółkach. A Sellin znów o tym, że PiS wygrało wybory i ma prawo...

Dominika Wielowieyska zwracała uwagę swojemu gościowi, że PiS robi to samo, co krytykowało u PO. - Jak Ostachowicz miał iść do PKN Orlen, była awantura. Jak Jasiński czy Mastalerek, to dobra zmiana - mówiła. - Proszę oceniać indywidualne decyzje - odpowiadał Jarosław Sellin z PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Była wielka awantura jak Igor Ostachowicz miał pójść do PKN Orlen, PiS bardzo głośno krytykowało partię rządzącą - przypominała Dominika Wielowieyska. - A już jak Wojciech Jasiński czy Marcin Mastalerek idzie, to jest dobra zmiana. Przecież to jest taka sama sytuacja - stwierdziła.

- Po wygranych wyborach minister skarbu ma prawo podejmować decyzję, kto jest menadżerem w spółkach należących do skarbu państwa - odparł Jarosław Sellin, sekretarz stanu w ministerstwie kultury. - No właśnie wtedy też minister skarbu podejmował, dlaczego wtedy było krytykowane? - dopytywała dziennikarka.

- Proszę oceniać indywidualne decyzje, każdy ma do tego prawo - mówił Sellin. - Właściwi ludzie na właściwym miejscu się znajdują, maja swoje kompetencje, doświadczenie w świecie biznesu - dodał poseł PiS. - Doświadczenie w świecie polityki też nie jest złe - zaznaczył.

- Jasiński w zarządzaniu dużymi koncernami nie ma doświadczenia - powiedziała Wielowieyska. - Był ministrem skarbu państwa - odparował Sellin. - To troszkę co innego niż zarządzanie koncernem - oceniła publicystka.

TOK FM PREMIUM