Schetyna: Jeżeli te absurdalne obietnice PiS będą realizowane, czeka nas katastrofa

- Przez 12 lat Komisja Wenecka nie interesowała się żadną sprawą w Polsce. Mamy pół roku rządów PiS i jest u nas już drugi raz - przypomniał Grzegorz Schetyna w rozmowie z Jackiem Żakowskim w Radiu TOK FM. Zdaniem przewodniczącego PO, decyzje podejmowane przez obecny rząd grożą nam zatrzymaniem środków europejskich.

- Przez 12 lat Komisja Wenecka nie interesowała się żadną sprawą u nas. Po 12 latach - mamy pół roku rządów PiS - i jest u nas już drugi raz. Teraz ws. ustawy o policji, tzw. inwigilacyjnej. Ona bardzo poważnie narusza wolności obywatelskie, idzie dalej niż te ustawy przyjęte przez USA po zamachach z 11 września - ocenił Grzegorz Schetyna.

Zdaniem przewodniczącego PO interwencje Komisji w naszym kraju są powodem do niepokoju i nie przejdą bez echa w UE. - Zacytuję klasyka: a co nam zrobią (Unia - red)? - zapytał Żakowski. - To, że nie będziemy mieli wpływu na politykę europejską - to już wiadomo, także jeżeli chodzi o politykę wschodnią. Ten proces już trwa. Ale to, co najtrudniejsze i najbardziej bolesne, to są pieniądze europejskie. Zadłużenie, spełnianie obietnic wyborczych, poprowadzi nas znowu w kierunku wejścia w nadmierny deficyt, co będzie skutkować zatrzymaniem środków europejskich. To jest zagrożenie - powiedział Schetyna.

I dodał: - Jeżeli te absurdalne obietnice wyborcze PiS, które dały mu zwycięstwo, ale rozprują budżet, będą realizowane, to czeka nas katastrofa.

DOSTĘP PREMIUM