"Nic nie jest niezmienne". Senator PiS wyjaśnia słowa Kaczyńskiego o konstytucji

- Przypomnę, w samej konstytucji jest zapisany mechanizm, że po 25 latach należałoby zrobić przegląd jej funkcjonowania. Te 25 lat powoli się zbliża - mówił Jan Maria Jackowski z PiS w TOK FM. Senator przekonuje, że PiS nie ma jeszcze gotowego projektu nowej ustawy zasadniczej. Deklaracje prezesa to jedynie zapowiedź debaty.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jarosław Kaczyński zapowiedział przygotowanie nowej konstytucji podczas konferencji z okazji Dnia Flagi RP. Dzień później o konieczności zmiany mówił już prezydent Andrzej Duda.

- Nic nie jest niezmienne. Zaczęła się dyskusja na temat zmian w konstytucji - komentował senator Jan Maria Jackowski w "Poranku Radia TOK FM". Ale jednocześnie podkreślał, że do uchwalenia ustawy zasadniczej - lub zmian w obowiązującej - potrzeba poparcia 2/3 parlamentarzystów.

- Nasz obóz takiej większości nie ma. Ale pewne pozytywne sygnały płyną z ruchu Kukiz'15 i może z PSL w pewnych zakresach - mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

"Ważne by ratować państwo. Na nową konstytucję przyjdzie czas potem" - Chrabota krytycznie o nowym pomyśle prezesa PiS>>>

TOK FM PREMIUM