"To nie była 'rada ds. cholera wie czego'. Mamy coraz więcej przestępstw z powodu nienawiści rasowej"

- Jeśli biznesmeni boją się przyjeżdżać do Polski, a mamy takie sygnały z Poznania, to nie można udawać, że problemu nie ma - mówił Adam Bodnar w TOK FM. RPO nie podoba się decyzja premier Szydło, o likwidacji Rady ds. przeciwdziałaniu dyskryminacji rasowej, ksenofobii i nietolerancji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Praktycznie co kilka dni mamy jakieś brutalne pobicie na tle narodowościowym bądź rasowym. Mowa nienawiści w internecie jest wszechogarniająca. Według raportów, mamy coraz więcej przestępstw z nienawiści - mówił rzecznik praw obywatelskich w TOK FM.

Wg Adama Bodnara, zapobieganie nietolerancji i nienawiści to problem, który nie dotyczy jedynie ministerstw sprawiedliwości czy spraw wewnętrznych. Dlatego rada, w obradach której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich resortów, była dobrym pomysłem.

Nic złego w likwidacji rady nie widzi za to "Superexpress". Wg dziennikarza tej gazety, to była "Rada ds. Cholera Wie Czego". - Aż trudno komentować takie słowa - mówił Bodnar w "Poranku Radia TOK FM".

TOK FM PREMIUM