Szyszko odwołał 3/4 Państwowej Rady Ochrony Przyrody. Powoła swoich ekspertów

Czystki w Radzie Ochrony Przyrody. Minister Środowiska zdecydował się na odwołanie 3/4 składu - z funkcją pożegnają się osoby, które krytykowały m.in. wycinkę Puszczy Białowieskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak ustaliło Radio TOK FM minister środowiska wymienił trzy czwarte składu Państwowej Rady Ochrony Przyrody. Rozporządzenie, które ma zostać opublikowane 16 maja, odwołuje z rady naukowców, którzy m.in. krytykowali zwiększenie wycinek w Puszczy Białowieskiej. Profesor Rafał Kowalczyk, dyrektor IBS PAN Białowieża w rozmowie z TOK FM mówi: Było wiadomo od dawna, że ta rada zostanie odwołana. Wydała ona kilka opinii, które nie były zgodne z obecną polityką ministerstwa.

zz z

Na miejsce wejdą osoby popierające politykę Jana Szyszko, np. profesor Janusz Sowa z Rady Naukowej Leśnictwa, czy profesor Wanda Olech z SGGW, która chce zwiększenia ostrzału żubrów. - Będzie kilka osób z SGGW, które popierają tę politykę. Ich poglądy są znane. Spodziewałem się, że w radzie znajdą się osoby, które będą popierać politykę pana ministra - dodał prof. Kowalczyk.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM