"Krzysztof, mi jest wstyd, że mam takiego kolegę. "Jacek, bo wyjdę ze studia". Emocjonalna rozmowa Żakowskiego z Czabańskim

Krzysztof Czabański i Jacek Żakowski znają się od lat. Podczas rozmowy starły się dwie wizje Polski i oceny tego, co się dzieje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Czy Ci nie wstyd, Krzysztof, że Polska staje się czarnym ludem Europy? - zapytał Jacek Żakowski swojego gościa. - Patrzę na to diametralnie inaczej niż Ty. Polska walczy o swoje miejsce w Europie. To walka o pozycję polityczną - odpowiedział Krzysztof Czabański, wiceminister kultury, autor projektu nowej ustawy medialnej.

Obaj rozmówcy spierali się. "Krzysztof, mówisz językiem Jaruzelskiego" - irytował się Żakowski. "Komisja Europejska różne poglądy wygłasza" - mówił Czabański o krytyce, jaka spadła na polski rząd w związku z patem w Trybunale Konstytucyjnym.

Na koniec Żakowski wypalił: wstyd mi, że mam takiego kolegę! Czabańskiego te słowa zabolały: Jacek, ja przepraszam. Wyjdę ze studia, jak będziesz tak mówił. No nie mów w ten sposób, bo ja też mógłby się odwdzięczyć mało sympatycznymi opiniami - odpowiedział.

Cała rozmowa do wysłuchania

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM